Park za padesát milionů korun byl dokončený už na konci loňského roku, kvůli péči o rostliny a zakořenění trávníku však přes zimu zůstal lidem nepřístupný. Božetěchův sad bude otevřený každý den od šesti ráno do deseti večer.

Plocha necelých tří hektarů návštěvníkům nabízí například osvětlené sportoviště s umělým povrchem. Nebudou chybět ani houpačky pro děti, lavičky nebo stoly. Odstraněním některých křovin se park prosvětlil.

Zahrada u vzácné brněnské vily Tugendhat, která je zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO.
Novinka brněnských vil Tugendhat a Löw-Beer: spojené zahrady otevřou zdarma

Pro klidný pobyt je park od frekventované Sportovní ulice oddělený protihlukovou zdí. Zajímavostí parku je i nově vysazený vinohrad. „Má připomínat Jana Jindřicha Lucemburského, moravského markraběte a zakladatele kartuziánského kláštera, který ve čtrnáctém století významně přispěl k rozvoji vinohradnictví na Moravě,” sdělila na začátku proměny parku tehdejší místostarostka a nynější první žena Králova Pole Andrea Pazderová.

Božetěchův sad letos projde revitalizací.
Multifunkční hřiště nebo altán. Božetěchův sad bude příjemnější za 51 milionů

Slavnostního otevření Božetěchova sadu se lidé dočkají až 22. dubna. Součástí akce na Den Země bude kromě otevření i program pro děti. Například výtvarné dílny nebo stanoviště s úkoly.

LUCIE BURIANOVÁ