Rybník totiž přetekl a Branišovičtí ho ve spolupráci s hasiči a pohořelickými rybníkáři odpouštěli od sobotních sedmi hodin ráno do nedělního brzkého rána. „Voda se sice rozlila do zahrad, ale hladina rybníka díky tomu klesla o pět centimetrů a potok šel dolů o osmdesát centimetrů," řekl Deníku Rovnost starosta.

Ke snížení hladin pomohlo podle něj i odsávání vody čerpadly. „S Povodím Moravy pak chci v pondělí řešit vyčištění potoka bagrem, aby se vytvořil větší prostor pro případný další příval vody," dodal Sovka.

Podle něj byla v noci na sobotu po bouřce zatopená i silnice na Olbramovice. „Tady si opravdu mákli naši hasiči, za což bych jim chtěl poděkovat," uvedl starosta s tím, že v obci a jejím okolí zasahovali i profesionální hasiči ze Židlochovic a dobrovolní hasiči ze Žabčic.

Marek Sovka proto teď sleduje meteoradar a hlášení předpovědi počasí z brněnského letiště v Tuřanech. „Možná se na nás v noci zase něco přižene, tak jsme chtěli v rybníku vytvořit aspoň nějaký prostor, protože tentokrát by to hráz rybníka už nemusela vydržet," dodal starosta, který toho o víkendu moc nenaspal.