Podle ředitele festivalu Jakuba Škrhy návštěvníci festivalu získají nezapomenutelný zážitek plný tance a hudby, který propojuje českou kulturu s bohatstvím brazilského dědictví. Karnevalový průvod oživila i tanečnice Thai Rodrigues. „Byla královnou karnevalu v Riu de Janeiru minulý rok,“ sdělil Škrha.

Po průvodu na účastníky festivalu čekají domácí i zahraniční umělci na čtyřech pódiích. „Symbolika čtyř dnů a čtyř pódií v hlavní festivalový den naznačuje, že tento ročník bude jedinečný,“ zmínil Škrha.

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

Mezi vystupující patří například zpěvačka Flaira Ferro, hudební skupina Da Cruz nebo hudebnice Thabata Oliver. „Třešničkou na dortu a hlavní hvězdou večera je zpěvák a skladatel André Rio,“ přiblížil Škrha.

Návštěvníci ochutnávají tradiční jihoamerickou gastronomii, včetně nabídky vegetariánských a veganských variant. „V neděli akci přesuneme do parku Lužánky, kde budou další koncerty a workshopy pro děti i dospělé. Těšit se můžou například na bubenickou i taneční sambu,“ nastínil ředitel festivalu.

Druhý den prvního ročníku Burger Street Festivalu v Lednici si lidé užívali i přes nepřízeň počasí.
VIDEO: Burgry mistrů z celého Česka voní lázeňskou kolonádou v Lednici

Festival začal ve čtvrtek 3. srpna u příležitosti vernisáže výstavy Jiřího Králíka s názvem Česká stopa brazilská. Návštěvníci měli možnost nahlédnout do života brazilských osobností s českými kořeny. I pátek se nesl v brazilském duchu plném hudebních představení.

ALŽBĚTA KADLECOVÁ