Zároveň v knihovně také nově startuje program S knížkou do života. „Účastí v něm navazujeme na stávající aktivity, například když při vítání občánků v městských částech věnujeme dětem registraci zdarma,“ uvedla mluvčí.

Pro dospělé čtenáře jsou připravené oblíbené akce. „Tradičně se v březnu uskuteční velký knižní čtvrtek, na kterém se setkají s autory knih, například s operní pěvkyní Dagmar Peckovou. Autorské čtení v březnu v knihovně v Kobližné bude mít i Martin Reiner,“ pozvala Kuncová. Podrobný program lidé naleznou na webu knihovny.

Velký knižní čtvrtek se uskuteční dvaadvacátého března na pobočce v Kobližné ulici, ve stejný den večer se odehraje scénické čtení Listování. Program bude i v pobočkách knihovny v městských částech, třeba příští čtvrtek v Maloměřicích pokřtí knihy začínajících autorů.

Ilustrační foto.
Připomínka světové války: zpřístupní kryt, kde měla vzniknou podzemní továrna

Na některou z akcí by ráda zašla Monika Maceková, která je vášnivou čtenářkou. „Čtu každý den, nejraději historické romány nebo cestopisy. Takže mě láká třeba scénické Listování knížkou Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky,“ řekla žena.