Pobyt v parku lidem zpříjemní řada nových prvků a stromů. Kromě prostranství pro pořádání různých akcí pro děti a rodiče v místě vznikne i potok, který lidem přinese osvěžení v horkých dnech. Vedení radnice nyní usiluje o změnu územního plánu, aby v parku mohla do budoucna vzniknout kavárna.

„Mezi nově vysázenými habry povede nová pěší trasa k plánované kavárně. Bude u ní i několik sedátek, na kterých si mohou lidé odpočinout. Díky stromům přitom budou mít i v létě příjemný stín. Trávník u stromořadí navíc olemujeme okrasnými narcisy. Věříme, že se to bude lidem líbit, budou se do parku často vracet a odpočinou si zde od každodenního shonu,“ sdělila černovická starostka Petra Quittová.

Park u brněnské Řehořovy ulice nedaleko psychiatrické nemocnice se brzy dočká obnovy. Revitalizaci schválilo podpisem smlouvy vedení městské části ve středu.
Jako feťácké doupě, popisují ho lidé. Černovický park teď čeká velká proměna

Na rozšířenou plochu poblíž školního sportoviště stavebníci umístí posilovací stroje. „Novinkou bude také kamenná pěšina, která vytvoří alternativní příchod do školy po cestě z žulových kostek v trávníku. Navíc bude doplněná oblými kameny z místní pískovny, po kterých mohou děti částečně přeskakovat,“ poznamenala starostka.

Revitalizace parku vyjde na osmnáct milionů korun. Částkou deset milionů korun na ni přispělo město Brno a zbylých osm milionů jde z rozpočtu městské části.