Vodní nádrž navíc nezamrzá souvisle a pouhým pohledem od břehu je na některých místech vidět voda. "V žádném případě proto nedoporučujeme na hladinu vstupovat nebo se dokonce pohybovat dál od břehu, riziko prolomení je mimořádně vysoké. Stejně tak není vhodné zkoušet pevnost ledu házením kamenů. Jeho struktura se tím narušuje a přimrzající kamení později způsobuje potíže bruslařům," řekl Ghanem.
Dodal, že některé menší vodní nádrže v Brně sice zamrzají o trochu rychleji, ale i tam tloušťka ledu dosahuje jen několika centimetrů a nedá se zaručit, že udrží člověka.
Podle protiepidemického systému PES lze sportovat venku maximálně v počtu dvou osob s výjimkou členů jedné domácnosti. Některá brněnská kluziště proto nabízejí pronájem celé plochy. Rezervace jsou už na několik dní dopředu plné.
Například kluziště Teepee v Bystrci má plno až do konce ledna. "Chodí především rodiny s dětmi, ale třeba i trenér se svým svěřencem. Čekáme, co se změní po konci nouzového stavu, určitě bychom byli rádi za otevření pro veřejnost," sdělil ČTK provozní Miroslav Vala. Za půl hodiny bruslení tam rodina nebo dva členové hokejové klubu zaplatí 500 korun, na menší ploše pro děti stojí půlhodina 150 korun.
Plno je také na kluzišti v Černovicích. "Nemáme ani hodinu volnou. Většinou chodí hokejisté nebo krasobruslaři," uvedl provozovatel Pavel Svačina. Místo není ani na kluzišti Salesko v Líšni, kam chodí ale převážně rodiče s dětmi.