Po posledním zkoumání kvality vody v brněnské nádrži ze začátku týdne se tamní voda pyšní nejvyšším stupněm kvality. „Podle výsledků aktuálních rozborů je kvalita vody v Brněnské přehradě velice dobrá. Pro koupající neplatí žádná omezení, lidé se ničeho nemusí obávat,“ informoval za krajskou hygienickou stanici Miroslav Staněk.

Voda v přehradě se podle měření hygieniků pohybuje okolo osmnácti stupňů Celsia. „Podobně jako na jiných velkých nádržích je ještě poměrně chladná, než se oteplí, bude to nějakou dobu trvat. Rychleji nyní teplota vody stoupá na menších biotopech,“ doplnil Staněk.

U Krajského soudu v Brně začal ve středu proces se čtyřmi mladíky, kteří čelí obžalobě z pokusu o brutální loupežnou vraždu. Mladého Vietnamce vylákali ven z bytu, zbili ho baseballovými pálkami, odvezli ho do lesa a tam mu dali drogu. Oloupili ho o 140 t
Opět odročeno. Rozsudek u brutálního pokusu o vraždu Vietnamce zatím nepadl

Třeba už na víkendové koupání v přehradě se těší Brňan Marek Svoboda. „Snad se kvalita tamní vody radikálně nezhorší, když tam v létě bude asi mířit víc lidí než v předchozích letech,“ vyslovil se mladý muž.

Teploty v sobotu budou atakovat hranici třiceti stupňů Celsia, v neděli se o několik stupňů ochladí. „Přes víkend bude teplo a dusno, ale ne příliš stabilní počasí, protože polojasno bude pouze přechodně a vždy hlavně odpoledne a k večeru bude možnost přeháněk a bouřek," sdělil meteorolog brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu Peter Hruška.

Doplnil, že pravděpodobnost přeháněk a bouřek bude vysoká, okolo šedesáti procent.