Opravy a s nimi související komplikace jsou součástí obnovy části bystrcké Přístavní ulice, konkrétně v úseku od parkoviště pod hotelem Santon až po hráz. Provoz byl původně řízený semafory, do pátku ale šoféři neprojedou místem vůbec.

„Od středy je hráz uzavřená úplně. Více informací ale nemám. Ve středu kvůli tomu kolabovala doprava z jedné i druhé strany,“ sdělila Deníku kníničská starostka Lenka Ištvanová.

Podrobnější informace neměl ani bystrcký starosta Tomáš Kratochvíl. Hráz se totiž nachází přesně na hranici brněnských Kníniček a Bystrce. „Jel jsem tam v úterý, to byla doprava ještě řízená semaforem a jezdilo se střídavě v jednom pruhu. O tom uzavření jsem nic nevěděl,“ uvedl Kratochvíl.

Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová

S žádostí o další informace se redakce Deníku obrátila na Brněnské komunikace, odpověď ale dosud nedostala.

Kvůli nepříjemnostem v místě jsou rozmrzelí rovněž někteří obyvatelé, kteří oblast v teplých měsících využívají k sezónnímu bydlení v chatkách. „U hráze je špatná značka, což způsobuje, že se tam auta točí, místo aby bylo značení už před křižovatkou Hrázní a Rekreační ulice. Tvoří se tam proto velký provoz a my pak musíme dýchat všechny ty zplodiny,“ postěžoval si například Lubomír Strážnický, jenž do oblasti jezdí na chatu.