Do konkursního řízení se přihlásilo pět uchazečů, všichni z řad zaměstnanců brněnské zoo. Do konkursu se dostali jen tři z nich, a to z důvodu nesplnění zákonných požadavků a pozdního podání přihlášky. Radana Dungelová pracovala poslední čtyři roky na pozici Útvaru mezinárodní spolupráce v brněnské zahradě. V konkurzu nejvíce zaujala svým přístupem k takzvanému welfare zvířat, tedy jejich životní pohodě. „Tomuto přístupu fandím. Také se těším na větší zapojení návštěvníků do samotného chovu zvířat," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Radana Dungelová se dlouhodobě zabývá osvětou v oblasti života zvířat v jejich přirozeném prostředí a ochrany ekosystémů. Publikuje například články a podílí se na dokumentech a knihách s touto tématikou. V podobném duchu by chtěla vést také zoologickou zahradu. „Zahrada by měla být vizitkou města v tom, že budeme udržitelní a půjdeme příkladem. Ekologičtější můžeme být například nabídkou služeb pro návštěvníky, nebo úpravou různých technologií," vyjádřila se Dungelová.

Osmašedesátiletý Martin Hovorka, kterého Dungelová ve funkci ředitele Zoo Brno nahradila, stál v čele zahrady pětadvacet let. „Děkuji panu Hovorkovi, že zahradu vedl a posunul ji významným směrem jak v oblasti chovaných zvířat, tak v oblasti technického zázemí a profesionalizace zahrady," řekl Hladík.