„Brněnské děti jsou velmi aktivní. Sportu se tu nevěnuje jen jedenáct procent dětí. Zbytek sportovní aktivitu vyhledává více než dvakrát týdně, což je opravdu dost,“ uvedl David Vondruška z projektu Žij zdravě, který výzkum zorganizoval.

Na dotazníky odpovídalo v Brně 210 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií ve věku od jedenácti do patnácti let. „Mezi nejoblíbenější sporty mezi dětmi v Brně patří hlavně fotbal, lyžování, bruslení, plavání a cyklistika. Velmi oblíbený je ale i tanec,“ objasnil Vondruška.

Velký zájem o taneční kroužky potvrzuje také majitel brněnské taneční školy Starlet Vladimír Buryan. „Brno je taneční velmoc. Děti tanec baví a do kroužku chodí rády. V poslední době je zajímá hlavně streetdance,“ uvedl Buryan, jehož školu teď navštěvuje několik stovek dětí.

Podle výzkumu jsou děti v Brně také zdravější. „Dávají přednost zdravým jídlům. Bohužel pětina dětí vůbec nesnídá, což je typické. Nejen dospělí, ale i děti v dnešní době stále spěchají a nemají čas jíst,“ upozornila lékařka Jitka Housová. Podle ní si pak děti nahrazují jídla nevýhodnými potravinami. „Dají si pizzu nebo hamburger a to jsou úplně nevhodné potraviny,“ dodala Housová.