Šestnáct brněnských kostelů a modliteben otevře své brány, věže, sakristie, krypty i varhanní kůry všem, kdo o jejich návštěvu budou mít zájem.

Návštěvníci se podívají do míst, která obyčejně zůstávají očím skryté a navíc pro ně bude připravený bohatý program. Vyslechnou si koncerty, přednášky a na jejich dotazy ohledně církevních památek i samotné víry budou odpovídat kostelní průvodci. Aby se v jednotlivých kostelích lépe orientovali, dostanou také vlastní mapy a informační letáky.

„Noc kostelů v Brně nabídne možnost navštívit kostely a modlitebny v centru Brna a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale také se seznámit s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení či setkání,“ uvedla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Organizátoři akce se inspirovali Nocí kostelů, kterou ji několik let pravidelně ožívá rakouská Vídeň. „Tam se Noc kostelů rozšířila postupně do celého Rakouska. Doufáme, že totéž se stane také u nás,“ dodala Jandlová.

Na noci kostelů se podílí šesti brněnských křesťanských církví – Církev římskokatolická, Církev bratrská, Církev československá husitská, Českobratrská církev evangelická, Církev pravoslavná a Bratrská jednota baptistů.