Kuliš působí jako generální ředitel Veletrhů Brno od roku 2009. Na pozici se přesunul tři roky po svém vstupu do firmy, kdy byl konzultantem členů vedení společnosti. „Koncem roku mi končí smlouva. Výběrového řízení se účastnit nebudu,“ potvrdil Deníku Rovnost Kuliš.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková si dovede představit, že by mohli představitelé města i v budoucnu využít Kulišových dlouholetých zkušeností z působení v čele veletrhů. „Například v roli brněnského veletržního ambasadora,“ zmínila.

Vítězný návrh architektonické soutěže na podobu nového hlavního vlakového nádraží v Brně.
Stavba století v Brně: podle návrhu Nizozemců. Takto bude vypadat nové nádraží

Podle Vaňkové stojí představitelé společnosti před dvěma náročnými úkoly. „Veletržní byznys je výrazně zasažen následky pandemie nemoci Covid-19. Není možné předvídat, kdy a na jakou úroveň se vrátí, přesto je nezbytně nutné se o to pokusit. Současně musí Veletrhy Brno neprodleně hledat další obchodní příležitosti, jak naplno využít své kapacity a potenciál. Jedině tak mohou spolehlivě fungovat," vysvětlila Vaňková.

Veletrhy se dlouhodobě, už téměř rok a půl potýkají s následky pandemie koronaviru. Kvůli nemožnosti pořádat akce se městská firma ocitla ve stamilionových ztrátách.

Poslední veletrh uspořádali ještě před začátkem epidemie loni na jaře. Aktuálně se připravují na tradiční Styl a Kabo, který se za měsíc stane první veletržní akcí po znovuotevření. „Poté už počítáme s běžnými podzimními akcemi, třeba s veletrhem Animal Tech,“ sdělil mluvčí veletrhů Jaroslav Bílek.