PŘEHLÍDKA KARAVANŮ

O den dříve než celý festival, už ve čtvrtek, začíná na výstavišti veletrh Caravaning. „Dorazí čtyřicet značek, to je nejvíce za několik posledních let. Pavilon P bude naplněný do posledního místa," okomentovala Jana Tyrichová, mluvčí veletrhu Caravaning. Jedním z největších taháků bude například šestnáctimetrový karavan.

MISTROVSTVÍ VE HRÁCH

Celý jeden pavilon bude zasvěcen hrám. Nejen těm počítačovým, ale také na mobilních telefonech a tabletech. „Při festivalu se uskuteční také mistrovství české republiky v počítačových hrách a poprvé i v hrách na mobilních telefonech a tabletech," řekl ředitel Kuběna.

PŘEKONÁNÍ REKORDU

Tradičně se na festivalu tance snaží pořadatelé překonat rekord v počtu tanečníků na jednom místě na společnou choreografii. „Loni jsme dosáhli rekordu s 1216 tanečníky. Letos se pokusí roztančit publikum Ondřej Sokol, Jakub Kohák a Lukáš Pavlásek," informovala mluvčí festivalu Dita Brančíková. O překonání rekordu se pokusí v sobotu od tři čtvrtě na jednu odpoledne.

| Video: Youtube

YOU2BER LIFE

Jedním z největších lákadel letošního festivalu má být akce You2Ber Life, která se koná poprvé. V sobotu se na brněnské výstaviště sjedou přední tváře české youtuberské scény, jako jsou FattyPillow, House, Kovy nebo PedrosGame. „Nejzajímavější program bude odpoledne ve VIP zóně, kde se mohou návštěvníci s youtubery v komorním prostředí setkat, získat autogramy a ptát se jich na co chtějí," vysvětlil ředitel Kuběna. Do VIP zóny si musí návštěvníci koupit zvláštní vstupenku, v předprodeji stojí 490 korun.

JÍZDA NA TRAKTORU

Zvláštní sekci bude na výstavišti mít Agrotec Sport Life Rally Show. Jeho páteční expozice se zaměří na bezpečnost. „Návštěvníci si mohou vyzkoušet testy z pravidel silničního provozu nebo také jízdu s instruktorem z autoškoly. K dispozici budou dvě osobní auta a také traktor," nastínil předseda představenstva společnosti Agrotec Martin Rada. Na řezu vozem Škoda Octavia také předvedou, jaké bezpečnostní prvky se v tomto autě skrývají.

Na festival se chystá vypravit například Brňan Jan Ševčík. „Ještě nikdy jsem na něm nebyl, ale hodně jsem o něm slyšel. Zaujala mě například fitness zóna v pavilonu A," svěřil se Brňan.

Jednodenní vstupné na festival stojí dvě stě korun, přes internet jen 130. V prodeji jsou také třídenní permanentky za čtyři sta padesát korun, online jen za tři sta. Vstupné pro rodiče a až čtyři děti stojí čtyři sta korun.