Slavnostní zprovoznění úseku trati se neslo v duchu výpravy do kosmu, kterou linka číslo čtyři představuje. Konečnou má totiž u brněnské Hvězdárny a planetária. Přítomen byl proto také kosmonaut a ředitel hvězdárny Jiří Dušek. „Kněžna Libuše říkala, že uvidí město, jehož sláva hvězd se dotýká. Prý by to měla být Praha, ale je to pověst, takže si to můžeme vyložit, jak chceme a podle mě to je Brno. A musím říct, že poměrně často jezdím po světě a nejlepší dopravní podnik, jaký znám, je ten brněnský,“ řekl návštěvníkům Dušek.

Pivo. Ilustrační foto
Pivo pila brčkem a chtěla vědět, co je v trezoru. K ženě přivolali strážníky

Ke hvězdárně odvezl Brňany generální ředitel dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. „Jsem rád, že oprava trvala jenom rok. Délka tratě je 830 metrů, je dvoukolejná, plně hlukově zajištěná. Kromě společné investice s městem Brnem ve výši asi třiaosmdesát milionů, jsme z finančních prostředků dopravního podniku zrekonstruovali napájecí a zpětné kabely za deset milionů korun. A současně jsme opravili výstupní a nástupní ostrůvky na náměstí Míru,“ přiblížil Havránek opravu trati.

Slavnostního otevření se zúčastnila také primátorka Brna Markéta Vaňková. „Rekonstrukce byla významná, udělaly se i takové věci, které na první pohled nejsou vidět, jako třeba rekonstrukce kanalizace a vodovodu,“ řekla.

Z otevření mají radost především obyvatelé města. „Bydlím kousek od náměstí Míru, ta trasa mi hodně chyběla. Jsem ráda, že je zase v provozu. I její otevření bylo příjemné, člověk se nevidí s kosmonautem každý den,“ sdělila Brňanka Lenka Procházková.