Výherní cédéčko obsahuje Symfonii č. 1 E dur Hanse Rotta a Mahlerovu skladbu zvanou Blumine. Ta původně sloužila v Symfonii č. 1 D dur jako druhá věta a Brucknerovo Symfonické preludium.

„Jakub Hrůša a Bamberští symfonikové sice Rottovu symfonii E dur přímo neobjevili, protože ji jejich předchůdci nahráli už dříve, ale jejich interpretace je tak přesvědčivá, že můžeme říci, že nikdo jiný zatím nezprostředkoval Rottovu hudbu v tak hluboké podobě jako interpreti na této nahrávce. Díla Brucknera a Mahlera, kteří oba obdivovali Rottovu práci, skvěle doplňují toto skvělé CD,“ sdělila porota mezinárodní soutěže, která skladby hodnotila.

V prostorách bývalé vyhlídkové kavárny a cukrárny Grand Prix v brněnských Kohoutovicích je možné konání společenských akcí.
Brněnská legenda ožívá: prostor kavárny Grand Prix v Kohoutovicích je opravený

Výherci poblahopřál také prezident mezinárodních cen klasické hudby a šéfredaktor odborného magazínu Pizzicato Remy Franck. „Upřímně blahopřeji Maestru Jakubu Hrůšovi a Bamberským symfonikům. Svým velkolepým provedením Rottovy symfonie zvítězili na ICMA již podruhé za sebou poté, co loni vyhráli s Brucknerovou 4. symfonií. Loni Maestro Hrůša dirigoval na ICMA Gala koncertu v Lucembursku a ohromil publikum provedením Dvořákova Karnevalu. V roce 2021 byl finalistou ICMA se svou vynikající nahrávkou Smetanovy Mé vlasti. To vše ukazuje, jaký je skvělý a opravdu charismatický dirigent,“ dodal Franck.

Letos byl Jakub Hrůša v semifinálových kolech nominován v kategorii Symfonická hudba dokonce se třemi nahrávkami a vlastně si sám sobě konkuroval.