Kameru si původně pořídil, aby měl důkaz o své nevinně při dopravních nehodách. Časem ale zjistil, že dokáže číst chování jiných řidičů natolik, že záznam nepotřebuje. „Přemýšlel jsem co s kamerou dál. Videí o městské hromadné dopravě bylo v té době málo, proto jsem svoje záznam začal dávat na server Youtube. Ze začátku o ně moc zájem nebyl,“ vzpomíná Šimek.

Po dvou a půl letech se situace změnila. „Považuji se za průkopníka videí o dopravě ve městě. I dnes je natáčí jen pár kolegů v celé republice,“ přemýšlí řidič tramvaje.

Dřív byl přitom Šimek velmi stydlivý. „Mluvit před větší skupinou lidí pro mě nebylo jednoduché. Musel jsem to ale naučit kvůli své práci, protože musím občas přijít za cestujícími a říct jim co se děje, když třeba tramvaj stojí,“ tvrdí.

Kromě fanoušků hromadné dopravy točí Šimek i pro řidiče a cestující. „Před Vánoci jsem udělal pár videí o nebezpečných kouscích, které řidiči při jízdě hustým městským provozem předvádí. Budu rád, když se tomu budou díky mým videím ostatní vyhýbat,“ přibližuje.Dopravní nehodu zatím natočenou nemá. „Měl jsem smůlu, byl by to zajímavý materiál. Snažím se ale jezdit tak, abych nehodám spíš předcházel,“ říká.

Fanoušci brněnského youtubera inspirují k dalším videím. „Domluvili jsme se se známým, že zkusíme natočit něco o tramvajích z exteriérů, ne jen ze řízení. Mám video už o tlačítkách v kabině, a toho bych se chtěl držet,“ plánuje Šimek.

S některými fanoušky se řidič potkává i osobně. „Nejhorší je, že mě začínají poznávat i v civilu. Nevadí mi to, už jsem si zvykl,“ směje se.