Zúčastnil se výběrového řízení, uspěl v něm a historický vůz mohou brzy obdivovat návštěvníci Retro muzea Na statku v brněnských Dolních Heršpicích. „Zhruba před dvěma týdny jsme vůz přivezli z Klecan do Brna. Po cestě jsme měli menší závadu, byla zacpaná nafta z nádrže. Problém jsme ale odstranili a přijeli jsme s tatrou až sem na místo," povídá Fajtl v areálu muzea.

Tatra 138 byla vyrobená v roce 1971. Původně sloužila armádě, pak ji získalo město Klecany. „U nás v muzeu bude mít zasloužený odpočinek. Zůstane pod střechou a návštěvníci ji mohou obdivovat. Každý rok s ní uděláme okružní jízdu po dvoře, aby nic nezatuhlo," přibližuje nadšenec.

Březnový pohled na estakádu brněnského velkého městského okruhu vedoucí od Tomkova náměstí směrem na Vinohrady.
VIDEO: Vybetonované mosty. Podívejte, jak VMO Tomkovo náměstí v Brně teď vypadá

Těchto typů tatry už je podle Fajtla velmi málo. „Kromě blikajících světel vepředu a jednoho majáku na střeše je navíc na tomto autě všechno původní. Nejsou dodělávané žádné žaluzie nebo něco podobného. Stačilo by vyměnit zrcátka a oddělat majáky a máme téměř kompletní původní auto," popisuje sběratel.

V současné době už se nachází ve sbírce Retro muzea Na statku celkem šest hasičských aut, Fajtlova sbírka ale kompletní není. „Časem budeme pátrat ještě po nějaké Tatře 148. Nyní je to mimo naše finanční možnosti," nastiňuje.

Porota složená ze sládků i degustátorů ve čtvrtek hodnotila výčepní piva a speciály.
V Brně vybírali nejlepší pivo. Vítěz Pivexu je Zubr, uspěly i brněnské pivovary

V muzeu Na statku je vystavená zhruba padesátka vozidel, ale sbírku má Fajtl ještě rozsáhlejší.