Festival bude i letos stát na třech hlavních žánrových pilířích, a to rapu, kytarové hudbě a elektronické hudbě. „Na čtvrtém ročníku Pop Messe bude nejsilnější program za naši krátkou historii. Nejen, že se rozšiřujeme o jeden den, přivítáme i nejzajímavější současná jména," řekl programový ředitel festivalu Tomáš Kelar.

Z Británie dorazí do Brna o posledním červencovém víkendu například skupina Letfield, známá hity jako je Oper Up, Dusted nebo Afrika Shox. Vystoupí také čerstvý držitel Brit Awards, maskovaný londýnský rapper Casisdead. Zajímavostí je také digitální bytost Nivva, která vznikla jako anonymní projekt pražské hudebnice a grafičky pracující v oblasti 3D technologií.

Vedle sebe stojící budovy v brněnské Trnité ulici čeká demolice kvůli novému hlavnímu vlakovému nádraží.
Zavazí novému nádraží pro Brno. Demolici domů přihlíží poslední obyvatel, plyšák

Z domácí scény na letošním Pop Messe zahrají mimo jiné Bert & Friends, DVA, František Skála a Prodovjané nebo The Ecstasy of Saint Theresa. V lineupu budou mít své místo i ryze brněnští hudebníci, například femi-punková Mucha, nebo elektroničtí 1flfsoap.

Na Pop Messe podle zkušeností z předchozích ročníků většina návštěvníků do Brna přijíždí. Desetina ze zahraničí, více než půlka z jiných koutů republiky. „Uvědomujeme si význam a turistický potenciál návštěvníků festivalu. Poprvé proto představíme limitovanou kolekci Brnopasu," nastínila ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Karta ÖFF MÅSSE BRNOPAS bude k dispozici ve dvou variantách. Levnější za 450 korun nabídne držitelům brněnskou veřejnou dopravu od čtvrtka do neděle zdarma, tři vstupy na nedaleké koupaliště Riviéra, návštěvu vily Stiassni a architektonické procházky po areálu brněnského výstaviště. V dražší variantě za 690 korun budou moct návštěvníci kromě zmíněných výhod navštívit také vodojemy na Žlutém kopci či vědecký park Vida.

Kvůli teplému počasí a vysokému počtu návštěvníků fontánu v parku na Moravském náměstí v Brně napustili vodou o dva týdny dřív, než je obvyklé.
VIDEO: Brněnské moře v provozu. Fontána na Moravském náměstí opět chrlí vodu

Kromě samotného Velodromu zaplní Pop Messe také pavilon E na brněnském výstavišti. Hudební program doplní filmová a diskuzní úseky.

První ročník festivalu se konal před třemi lety v prostoru chátrajícího, ale kultovního fotbalového stadionu Za Lužánkami. „Zpětná vazba od návštěvníků z minulých let nám prozrazuje, že na Pop Messe je zkrátka dobře. Můžete u nás potkat dvacátníky, šedesátníky, ale i rodiny s dětmi. Všechny spojuje zájem o neotřelou a neokoukanou kulturu i přirozená zvídavost," dodal vedoucí marketingu festivalu Tomáš Pokorný. Vstupenky si zde mohou zájemci zakoupit na všechny tři dny, ale i jednotlivě.

Pop Messe: 
• 25. - 27. července - třídenní vstupné 2 200 korun, jednodenní vstupné 1 500 korun
• Vystoupí 70 umělců, například Sleaford Mods, GusGus, Kiasmos, Armand Hammer,The Ecstasy Of Saint Theresa, Leftfield
• Na Velodromu a v prostorách brněnského výstaviště nabídne celkem sedm nejen hudebních scén