Děti si podle něj o víkendu můžou vybrat ze tří pořadů v několika časech. „První z nich je pohádka Kouzelný útes o životě pod hladinou oceánu. Poté nabízíme dobrodružný pořad Astronaut o výpravě do vesmíru, nebo Cestu za miliardou hvězd o zkoumání kosmu," vypočítal ředitel.

Děti, které mají na výbornou celé vysvědčení, můžou úspěšný konec školního roku oslavit na koupališti v brněnském Králově Poli. Jedničkáři mají celodenní vstupné ode dneška až do neděle zdarma.

Do bazénu se těšila například Brňanka Lenka Petříková. „O tom, že tentokrát to bude nejenom vyznamenání, ale dokonce samé jedničky, jsem měla jasno už před měsícem. Na koupališti bych s kamarádkou, která je na tom stejně, slavila ráda. Bohužel v tomhle počasí asi zajdeme raději do města na něco dobrého," posteskla si dívka. Za vysvědčení plné jedniček ji odmění zmrzlinou zdarma například v obchodním centru Campus Square a Letmo, nebo v restauraci Sunset na střeše IBC.

V rodinném zábavním parku Bongo není vyznamenání potřeba. K odměně stačí hodnocení prospěl. „Každý školák, který nám ukáže vysvědčení bez pětky, dostane umělohmotného panáčka, nebo zvíře," upozornila provozní Bonga Marie Šubová. Děti podle ní navíc ochutnají želé bonbony a limonádu.