Stezka mezi brněnskými ulicemi Kaštanová a Černovická je nyní pro cyklisty nevhodná, lidé musí přejíždět přes neupravený povrch, z něhož některé části nepříjemně vystupovaly. Na její úpravy a další projekty pro cyklisty v úterý schválili brněnští radní téměř sto milionů korun.

Sport v Brně• Za téměř sto milionů postaví dělníci cyklostezky v údolí řeky Ponávky či z Tuřan do Dvorsk.
• Opraví také cyklotrasu z Kaštanové do Černovické ulice.
• Nová tréninková a curlingová hala můžou v budoucnu vyrůst u stávající haly Vodova v Brně.
• Městská firma Starez-sport připraví pro ně připraví studii.
• Radní včera vybrali firmu, která postaví atletický stadion
u kampusu. Hotový má být do tří let.


Kromě spojnice mezi Kaštanovou a Černovickou, která je úpravám nejblíže, vyčlenili peníze na stezku mezi Tuřany a Dvorskou či trasu podél koryta řeky. „Plánovaná cyklotrasa Údolím Ponávky má osm etap. Zatím jsme schvalovali tři investiční záměry na úseky mezi Červeným mlýnem a Myslínovou ulicí, na třídě Kapitána Jaroše od ulice Milady Horákové po lužánecký park a také na asi pět set metrů mezi ulicemi Podhájí a Karásek,“ přiblížil náměstek pro dopravu a investice Richard Mrázek.

Na Dni s integrovaným záchranným systémem předvedli záchranáři své nacvičené ukázky zásahů.
Záchranáři předvedli lidem pomoc tonoucímu, zaujali i policisté s psovodem

Úsek mezi Kaštanovou a Černovickou ulicí je podle spolku Brno na kole místem, na něž si cyklisté stěžují. „Je super, že ji opraví. Velký problém je zde ale také přejezd přes Kaštanovou ulici. V odpolední špičce je téměř nemožné se přes ni dostat,“ řekl za spolek Michal Šindelář.

Kdy stavby stezek začnou, není zatím jasné.

POSTAVÍ HALU PRO CURLING


Radní na svém úterním zasedání také zadali zpracování studie na rozšíření sportovního areálu u současné haly Vodova městské firmě Starez-sport. Ta sportoviště za dva roky získá do pronájmu. Může tam vzniknout tréninková hala pro míčové sporty i místo pro curling. „Pokud ho postavíme a dokoupíme dvě dráhy, získáme plnohodnotnou halu pro pořádání mezinárodních turnajů,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Na nové sportoviště se těší místopředseda Prvního curlingového klubu Brno Roman Podlena. „Zatím musíme jezdit hrát do Prahy či do Bratislavy. V Brně by hala byla super a doufám, že plány na ni dopadnou dobře, ale uvěříme tomu, až bude skutečně stát,“ zhodnotil.

MAJÍ FIRMU PRO ATLETICKOU HALU


Přiblížila se také stavba atletického stadionu u kampusu v brněnských Bohunicích, radní v úterý vybrali zhotovitele. Zvítězilo sdružení společností Imos Brno, Hochtief cz a Sport Construction. „Společnost má pětatřicet měsíců na dokončení stavby včetně vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení,“ dodal náměstek pro dopravu a investice Mrázek.

Ředitel brněnského Národního divadla Martin Glaser.
Ředitelé včetně Glasera zůstanou ve funkcích, potvrdili brněnští radní