Do celostátního posledního kola se program probojoval s dalšími sedmi soutěžícími. Finále se uskutečnilo ve čtvrtek, kdy každá škola prezentovala svůj návrh před expertní komisí České asociace manažerů informačních technologií. „O vítězi komisaři rozhodují a výsledek budeme znát zhruba za měsíc,“ uvedla ředitelka Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Čichnova Olga Hölzlová.

Junior centrum zahrnuje učebnový komplex se samostatnou technologickou podporou, videokonferenční místností, zázemím pro vyučující a cvičné virtuální prostředí ICT infrastruktury Cylab. „Studenty připravuje pro následné uplatnění v praxi i případném vysokoškolském studiu. Zároveň zvyšuje motivaci žáků ke vzdělávání v oborech informačních a komunikačních technologií a kybernetické bezpečnosti,“ vysvětlila ředitelka.

Unikátní výuková laboratoř s videokonferenčním systémem nabízí trénink reálných situací, výměnu a sdílení best-practice či know-how komerčního sektoru i akademické sféry a výukových programů. V prostředí centra lze provádět i simulace pro potřeby Business Continuity Management System a správu digitálních práv školy. „Naše nové výukové centrum poskytuje žákům špičkové podmínky pro získání vysoce ceněné kvalifikace,“ upozorňuje Hölzlová. Podle ní jsou absolventi oborů kybernetická bezpečnost i oboru informační technologie a bezpečnost dat na trhu práce jedni z nejvyhledávanějších.

Studenti virtuální laboratoř využívají už necelý rok. Mimo žáky školy Čichnova je centrum přístupné pro ostatní středoškoláky z celé Jižní Moravy.

BARBORA PEŠTÁLOVÁ