ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Úterý přineslo i smutnou zprávu. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně zemřela ráno čtyřiasedmdesátiletá žena, kterou na tamní anesteziologicko resuscitační kliniku přijali zdravotníci z opavské nemocnice v sobotu. Na klinice je momentálně hospitalizovaných šest pacientů. Dva z nich zařízení přijalo v pondělí. „Jeden pacient je stále napojen na přístroj extrakorporální membránové oxygenace, dalších pět na umělé plicní ventilaci," uvedla mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská.

Na jižní Moravě v tomto týdnu stát ověřuje opatřeni takzvané rychlé nebo inteligentní karantény. Podstatou chytré karantény je zjištění přesného pohybu nakaženého za posledních pět dnů. Poslouží k tomu údaje z jeho telefonu a platební karty. K získání dat musí dát hygienikům nakažený souhlas. Na jejich základě poté budou pracovat se vzpomínkovou mapu, která pomůže nakaženému vybavit si a zjistit od něj, s kým byl na různých místech v osobním kontaktu.

Nemocnice u sv. Anny v Brně. Ilustrační foto.
První úmrtí na jižní Moravě: v Brně zemřela 74letá žena nakažená koronavirem

Na jih Moravy v pondělí dorazilo pět odběrových armádních týmů, které se v úterý už zapojily do testování určených lidí. Během dne hygienici určili k otestování 116 lidí, celkem jich od ledna na testy poslali 2 458. O stovku vzrostl i počet nařízených karantén, celkem v ní na jižní Moravě je nyní 907 lidí.

V celé zemi dosáhl v úterý ke čtvrt na osm večer počet potvrzených případů nemoci COVID-19 3 257. Jednatřicet pozitivně testovaných pacientů zemřelo, pětačtyřicet se jich k úternímu večeru vyléčilo.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník