Pro využití prostor zvažovali brněnští radní víc variant. „Nová provozovna by mohla doplnit svou činnost o služby kulturního zaměření. Věříme, že si nový podnik najde své zákazníky, a to i vzhledem k tomu, že do divadla a okolních parků míří mnoho Brňanů i mimobrněnských návštěvníků a turistů,“ sdělila primátorka města Markéta Vaňková.

Zástupci městské realitní společnosti, která má prodej a pronájem na starosti, vypíší nabídkové řízení.

Celková výměra prostor je téměř devět set metrů čtverečních. „Minimální nájemné bude sedmdesát tisíc korun za měsíc. Místo není v současné době způsobilé provozu,“ informovala náměstkyně primátorky pro bydlení a správu majetku Karin Podivínská. Kdy bude stavba dokončená a uvedená do provozu, záleží podle ní na koordinaci s nájemcem.

Plán zřídit v prostorách restauraci nebo kavárnu ocenila třeba Dominika Mojžíšová. „O Bohémě jsem slyšela. Je sice pravda, že Brno je kavárenské město a podobných podniků je tu hodně, ale myslím si, že by se tu stejně kavárna uživila. Záleží na provedení,“ myslí si Mojžíšová. Dodala, že by podle ní bylo dobré novou provozovnu kulturně propojit s Janáčkovým divadlem.

Záměr naopak zkritizovali zástupci iniciativy Brno kulturní. Ohradili se proti tomu, že radní podpořili komerční pronájem místa. „Rozhodnutí padlo navzdory penězům, které Národní divadlo Brno vynaložilo a které směřovaly k vytvoření vlastního edukačního centra,“ vyjádřil se za spolek Matěj Nárožný. Centrum podle něj mělo sloužit baletní škole.

Zdeněk Pohlreich zavítal se svým pořadem Ano, šéfe do Bohémy hned dvakrát, poprvé v roce 2011. Tehdejší majitelé byli zadlužení a restaurace se stala v té době první, ze které šéfkuchař odešel ještě před koncem natáčení. O dva roky později se do provozovny vrátil, to už ji vedla nová majitelka. I po částečném vylepšení reputace ale restaurace po několika letech zavřela.

| Video: Youtube