Aby se malí námořníci cítili jako na opravdové lodi, stojí hřiště na modré ploše představující mořskou hladinu. Doplňují ji obrázky různých mořských zvířat – chobotnice, ryb, želvy nebo třeba kraba. Dopadová plocha je navíc vyrobená z měkčeného tartanového materiálu, který tlumí nárazy a případné pády.

Loď ve Slevačské ulici nahradila starší kovové herní prvky, které už technicky nevyhovovaly. Podle místostarostky Židenic Jany Šťastné je nové hřiště určeno především menším dětem. „Ozývali se mi rodiče, že většina okolních hřišť je spíše pro starší děti. Chtěla jsem proto hřiště, které by bavilo hlavně menší,“ vysvětlila místostarostka, která má opravy hřišť v Židenicích na starosti.

Cukrář Adolf Zeman.
Inspekcí zavřený sklad Zemanovy kavárny v Brně? Podnik lidem místo ukáže

Místní už otevření nového hřiště netrpělivě vyhlížejí. „Vypadá to moc pěkně, moc se těšíme, až se otevře. Jestli je navíc opravdu hlavně pro menší děti, budu ráda. Často se nám s malým stává, že na hřištích jsou starší děti a menší mezi sebe nepouští,“ řekla reportérovi Deníku na místě Pavlína Pospíšilová.

Podle místních byl dříve v okolí nepořádek z blízkých popelnic.Podle místních byl dříve v okolí nepořádek z blízkých popelnic.Zdroj: Deník/Jiří KostkaPodle některých místních obyvatel byly v lokalitě v minulosti problémy s nepořádkem. „Často tady byly poházené odpadky od nedalekých popelnic. Třeba se to s novým hřištěm zlepší a chvíli to vydrží nezničené a uklizené,“ řekl Petr Havlík, který kolem hřiště pravidelně chodí.

Podle místostarostky Šťastné byl hlavním zdrojem nepořádku kontejner na vyřazené oblečení. „Malá skupinka dětí se bavila tím, že z něj to oblečení vytahovala a rozhazovala po hřišti. Postupně se k nim přidávaly i další děti z okolí,“ popsala židenická místostarostka.

Zdroj: Deník/Jiří Kostka

Kontejner na použitý textil se proto Šťastná rozhodla odstranit. „Generoval nekonečné množství nepořádku. Nebyl nijak zabezpečený a šlo se do něj jednoduše dostat. Navíc ani nebyl města,“ vysvětlila židenická místostarostka. Odstranit plánuje i další takové kontejnery v okolí.

Oprava hřiště ve Slevačské stála bezmála milion korun. Doplní další dvě dětská hřiště, která městská část nechala letos na podzim opravit. V Boettingerově ulici si už několik týdnů mohou děti hrát třeba na farmáře a zemědělce. Vznikla tam pro ně prolézačka ve tvaru traktoru. Herní prvky s velkou skluzavkou se zase otevřely na Karáskově náměstí. Na rozdíl od lodi a traktoru je tamní hřiště určeno dětem starším.

Rekordní zájem o létání z Brna. Zima nabídne premiéru, první dálkovou linku
Rekordní zájem o létání z Brna. Zima nabídne premiéru, první dálkovou linku

V opravách dětských hřišť by Šťastná chtěla pokračovat i v příštích letech. „Rádi bychom se zaměřili na hřiště s tobogány mezi ulicemi Krásného a Souběžná. Je tam ale potřeba pracovat s celým vnitroblokem. Příští rok bychom proto chtěli dokončit studii a parametry projektu,“ doplnila Šťastná.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Největší ochutnávka svatomartinských vín. Takto se bavili lidé v Brně

Zdroj: Deník/Sabir Agalarov