Již noc ze čtvrtka na pátek bude poměrně chladná. „Bude zataženo, zpočátku místy, postupně na většině území občasné sněžení, v jižních částech Jihomoravského kraje se může objevit ojediněle i možnost srážek smíšených nebo mrznoucích. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od nuly do minus tří stupňů Celsia, na Vysočině klesnou teploty k minus pěti stupňům,“ sdělil Peter Hruška z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Na Vysočině hovoří páteční předpovědi o pěti centimetrech nového sněhu, další sněhová nadílka přibude o víkendu.

Vydatnější sněžení bude pokračovat v sobotu. Na jihu Moravy očekávají odborníci deset až dvacet centimetrů nového sněhu, na Vysočině může napadnou i pětadvacet centimetrů. Řidiči se mají mít na pozoru před sněhovými jazyky. Denní teploty se budou pohybovat od minus tří do bodu mrazu.

Zdroj: Youtube

První adventní neděli může znepříjemnit nárazový vítr, který povane o rychlosti tři až sedm metrů za sekundu, místy může nabrat rychlost i patnáct metrů za sekundu.

Mikulášská nadílka. Ilustrační foto.
Tipy na víkend na Brněnsku. Mikuláš zavítá do zoo, u Tvarožné bude bitva

V noci na pondělí klesne ojediněle rtuť teploměru i k mínus čtrnácti stupňům, na Vysočině může být ještě o dva stupně chladněji. Pokračovat může slabé sněžení.

Minulý týden byl podle odborníků srážkově nadprůměrný. Další podrobnosti přináší video.

Zdroj: Youtube

Výrazné problémy na silnicích přineslo počasí ve středu. Dálnice D1 na Vysočině byla po nočních nehodách čtyř kamionů ve směru na Prahu neprůjezdná jedenáct hodin. Mrzlo nejen ráno, téměř na celém území republiky ani odpolední teploty nevystoupaly nad nulu.

NEPŘEHLÉDLI JSTE NĚCO? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Listopad se sněhem? Vzácnost. Podívejte se na historický přehled počasí v Brně

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková