Pokračuje tam stavba velkého městského okruhu Bauerova. „Součástí je i výstavba obslužné silnice pro městskou hromadnou dopravu a parkovacích ploch," zmínila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Brzy v této oblasti začne také stavba nové multifunkční haly. Pojme až třináct tisíc diváků a bude sloužit pro sportovní události, koncerty či kulturní akce.

Adam Dostál je zakladatelem firmy Grig, která se snaží na trhu prorazit s hmyzími produkty.
Unikátní hmyzí stánek v Olympii u Brna: bez obsluhy, hlídá ho umělá inteligence

Před několika dny Evropská komise schválila této stavbě veřejnou podporu, což byl poslední nutný krok před zahájením stavby. Dalším krokem jsou práce na předání staveniště zhotoviteli.

Zdroj: Studio Daněk

Brněnská primátorka Markéta Vaňková považuje rozhodnutí Evropské komise za další potvrzení toho, že stavba arény má smysl nejen pro město Brno, ale že má výrazně nadregionální význam. „Mám za to, že se ekonomická situace ustálila a rozpočtové možnosti města nám umožňují projekt uskutečnit," řekla před několika týdny Vaňková.

Celkové náklady na výstavbu jsou 5,8 miliardy korun, samotná hala má stát 4,4 miliardy. Brněnští zastupitelé v červnu schválili dvoumiliardový úvěr, což kritizovala opozice. „Můžeme bez nadsázky hovořit o nejrizikovější brněnské stavbě století, kdy veškerá rizika a hrozby nakonec zaplatí z daní všichni Brňáci,“ komentoval tehdy předseda klubu Pirátů Marek Lahoda.