Dopravní omezení budou platit od pondělí 22. dubna do středy 24. dubna. „Budou to náročné a nepříjemné dny. Křižovatka se ale musí uzavřít a máme objízdnou trasu," shrnul bystrcký místostarosta pro oblast dopravy Tomáš Jára.

Zákaz vjezdu do Obvodové ulice ve směru od centra bude platit už od křižovatky s Odbojářskou. Právě po ní povede objízdná trasa. Z Odbojářské se dále řidiči napojí na Starou dálnici. Objížďka na přehradu a z přehrady povede přes Kníničskou, Bystrckou, U Zoologické zahrady, Ondrovu, U Kříže, Rozdrojovickou, Hrázní a Přístavní.

Dopravní omezení začne v křižovatce brněnské Obvodové a Přístavní ulice platit od března.
VIDEO: Další křižovatka v Brně se semafory. Lidé chtěli kruhový objezd

Místně znalí mohou podle Járy ve směru od přehrady využít trasu přes Kníničky po jednosměrné ulici Rekreační. S ohledem na výkopové práce na dané ulici ale není možné vést tudy oficiální objízdnou trasu.

Momentálně platí v křižovatce Přístavní a Obvodové zákaz pravého odbočení z Obvodové ve směru od centra k přehradě. Doprava nesmí zahnout ani řidiči vyjíždějící z Přístavní na Obvodovou. Pro chodce znamená rozkopaná silnice zrušení přechodu od Přístavní k protilehlému supermarketu. Obcházet jej musí přes tramvajovou zastávku k o několik metrů vzdálenější zebře.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Omezení dopravy i na Kníničské ulici.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Chodci i řidiči si v křižovatce leckdy usnadňují cestu i navzdory dopravnímu značení. „To je špatné a potencionálně nebezpečné. Řekl bych ale, že má přestavba zatím klidný průběh. Je zde stanovená objízdná trasa a doposud mi kvůli zmatkům v dopravě volali dva občané," podotknul Jára.

Podle dosavadních plánů se aktuální omezený režim krátce vrátí na silnici v křižovatce i po její třídenní uzavírce. Dokončením těchto prací skončí také první etapa oprav křižovatky. Ve druhé etapě bude v Obvodové ve směru od centra uzavřená levá polovina silnice. Obousměrný provoz v místě chtějí pracovníci zachovat.

Na Sadovou a do Soběšic začne v Brně pravidelně jezdit parciální trolejbus. Část trasy s využitím trolejového vedení, část na baterie.
Chvíli po trolejích, chvíli na baterku. Brno zavádí první kombinovanou linku MHD

Dělníci v křižovatce Přístavní a Obvodové opravují povrch silnice, připravují plánovaný semafor a dopravní ostrůvky od poloviny letošního března. Dopravní omezení by zde měla trvat nejméně do konce května.