Podle ní by mohla samotná stavba sálu začít příští rok před prázdninami nebo o prázdninách. Koncertní sál nabídne 1200 míst pro posluchače. Nyní už jsou v místě podzemní garáže s bezmála 200 místy, které vznikly zhruba za čtvrt miliardy korun.

O stavbě koncertního sálu se v Brně dlouho mluví. „Ve Věstníku veřejných zakázek bylo dnes zveřejněno předběžné oznámení o připravovaném zadávacím řízení na veřejnou zakázku stavby nadzemní části Janáčkova kulturního centra. Samotná zakázka by měla být vypsaná 17. ledna 2022," uvedla Vaňková.

Dávají nový smysl domovům určeným k demolici.
Brněnští architekti dávají starým budovám nový život. Byly určené k demolici

Podle ní je předpokládaná cena 1,6 miliardy bez DPH. „Taková řízení trvají většinou zhruba půl roku, následně po předání staveniště by pravděpodobně těsně před prázdninami nebo o prázdninách mohla začít samotná stavba," řekla Vaňková.

Koncertní sál bude na rohu ulic Veselá a Besední. Nad garážemi bude budova s šesti podlažími. Kromě samotného sálu pro 1200 posluchačů bude mít šatny, zázemí, sklady, ale také zkušebny a prostor pro technologie. Součástí stavebních prací je i stavba propojení s Besedním domem. V sálu najde zázemí brněnská filharmonie.