Zástupci RegioJetu v úterý oznámili, že už je více než polovina míst na těchto spojích vyprodána. Největší zájem mají lidé o víkendové termíny. „Díky vysoké poptávce jsme připraveni zvýšit kapacitu víkendových spojů, pokud to situace bude vyžadovat. Ve druhé polovině sezony je stále dostatek volných míst," uvedla ředitelka autobusové dopravy RegioJet Dita Tomešová.

V letních měsících budou autobusové spoje zajíždět do Chorvatska denně. Z Brna budou vyjíždět ve čtvrt na osm večer, do Splitu autobus dorazí v půl desáté dopoledne následujícího dne. Ze Splitu budou spoje odjíždět vždy ve v půl deváté večer. „V okrajových měsících sezony, červnu a září, budeme vypravovat autobusy třikrát týdně," informovala mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Venkovní brněnská koupaliště otevírají.
Do plavek. Brněnská koupaliště otevírají, jako první Riviéra a Zábrdovice

Jízdenky na trasu z Prahy do Splitu jsou k dispozici od 999 korun. „Autobusy nabídnou cestujícím přímé spojení do přímořských měst jako Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir nebo Split," vyjmenovala Janoušek Kostřicová.

VIDĚLI JSTE? Demolice brněnského nádraží.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

RegioJet pro letošní letní sezonu naopak ustoupil od přímých vlaků k pobřeží Jadranu. „Důvod je, že se soustředíme na stávající celoroční linky," vysvětlila Deníku už dříve mluvčí RegioJetu. Vlaky vyjely do Chorvatska poprvé v roce 2020. Celkem v obou směrech dohromady přepravily každou sezonu okolo sto tisíc cestujících.

Krajský redaktor Deníku Rovnost Michal Hrabal.
Běh na šalinu je v Brně adrenalinový sport. Co přilba a chrániče?

Sezonní autobusové linky z České republiky do Chorvatska vypravuje také Flixbus. Na jadranské pobřeží začaly jezdit už od května. Žádný z těchto přímých spojů však nezastavuje v Brně ani jiném jihomoravském městě.