Stavba je rozdělená hned do několika fází od dubna až do září letošního roku. Vše začalo v úterý 2. dubna zákazem vjezdu a parkování v brněnské Domažlické ulici, spojnici Štefánikovy a Chodské ulice. Nebo na nedalekém parkovišti před paneláky v ulici Tábor.

Zatímco některé řidiče uzavírka nepřekvapila, jiní očividně do ulice odbočit chtěli, nakonec ale pokračovali rovně. Třeba vůz České pošty nebo popelářů ale místem suverénně projel.

Brněnský dopravní podnik nakoupí 10 velkokapacitních vrtulníků AW101.Brněnský dopravní podnik nakoupí 10 velkokapacitních vrtulníků AW101.Zdroj: DPMBNEPŘEHLÉDNĚTE: Viděli jste nový vrtulník pro brněnskou MHD? Představili ho 1. dubna. Klikněte na obrázek a dozvíte se víc.

Kladení kabelů velmi vysokého napětí způsobí v okolí hned několik na sebe navazujících opatření. Prohlédněte si přehled omezení, které se kromě Domažlické dotknou také ulic Reissigova, Tábor, Antonína Macka, Kartouzská nebo U Červeného mlýna:

Detailní přehled omezení. Pro zvětšení klikněte.Detailní přehled omezení. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: printscreen www.kralovopole.brno.czOmezení se dotýkají nejen řidičů a chodců, ale i cestujících městskou hromadnou dopravou. „Autobusová linka 67 jede v úseku Slovanské náměstí – Reissigova obousměrným odklonem ulicí Husitskou a Palackého třídou. Vynechává tak zastávky Charvatská a Štefánikova. Na odklonové trase obsluhuje zastávky Husitská, Jungmannova a Kartouzská,“ stojí na webu dopravního podniku.

Autobusová linka 68 jede v úseku Klusáčkova – Šumavská ve směru na Šumavskou odklonem ulicí Chodskou, Dobrovského a Palackého třídou. Vynechává tak zastávku Štefánikova. Na odklonové trase obsluhuje zastávky Charvatská a Kartouzská.

Schéma změn tras linek MHD kvůli uzavírce Domažlické ulice. Pro zvětšení klikněte.Schéma změn tras linek MHD kvůli uzavírce Domažlické ulice. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DPmB