Mezi Brnem a největším letištěm v České republice zatím budou jezdit minibusy. „Po zavedení spojů a vyhodnocení zájmu a vytíženosti budeme vozy kapacitně přizpůsobovat," přiblížila Brněnskému deníku Rovnost Matušková.

Užijí si brzy fanoušci v Brně zápasy hokejového mistrovství světa?
Hokejové MS v Brně: nová aréna jako favorit na pořádání či spojení se Slovenskem

Od června dopravce bude vypravovat čtyři spoje z Brna a čtyři z Prahy. Od 15. července pak přibudou další tři z každého města, čímž se celkový počet nových spojů zvýší na čtrnáct denně. Minibusy budu jezdit každé dvě hodiny od šesti hodin ráno do šesti večer. Cena jednosměrného jízdného je stanovena na 390 korunách.

Podle zástupců Gepard Expressu doba cesty mezi Brnem a Letištěm Václava Havla bude až o polovinu kratší ve srovnání s konkurenčními spoji, které zahrnují přestupy nebo zastávky v centru Prahy. Jejich celková doba cesty se obvykle pohybuje kolem tří a čtvrt až pěti hodin.„Je až s podivem, že na největší a nejfrekventovanější české letiště existuje pouze jeden přímý spoj z druhého největšího města v republice. Cestující si zaslouží rychlé, pohodlné a cenově dostupné spojení v takové frekvenci, že časová úspora bude větší než doba mezi dvěma spoji," sdělil člen představenstva Gepard Express Albert Fikáček.

Věří, že v budoucnu budou v podobném intervalu jezdit na pražské letiště nejen z Brna i přímé vlaky Gepard Express.


Nahrává se anketa ...

Z pražského letiště létají přímé linky do 167 destinací. Provoz zajišťuje osmašedesát dopravců. Mezi nová spojení patří oblíbené dovolenkové destinace, jako je Brindisi, Izmir, La Palma a Ponta Delgada. „Předpokládáme, že za celý rok odbavíme přes šestnáct milionů cestujících,“ vyčíslil ředitel Rozvoje leteckého obchodu Jiří Vyskoč.

Autobusy vypravuje z Brna na pražské letiště také Flixbus. Od nádraží u Grandu jezdí dva přímé spoje denně, stejný počet pak opačným směrem. Cesta lidem zabere tři hodiny a dvacet minut. „Startovací cena jízdenek na pražské letiště je z Brna od 199 korun," uvedla před časem mluvčí Flixbusu Martina Čmielová. U některých spojů na webu dopravce je cena i o dvě stě korun dražší.

Známou funkcionalistickou budovu na nároží brněnských ulic Nádražní a Bašty zaplní Burger King.
Bývalý Čedok u nádraží v Brně bude Burger King. Porazil asijské bistro i optiku

Při cestě z Brna vlakem musí cestující na pražském hlavním nádraží vždy přesednout na autobus.

VIDĚLI JSTE? Průtrž mračen zaplavila brněnskou silnici.

Zdroj: HZS JMK