Teprve po dokončení vyšetřování podle Poňuchálka mohou zástupci města a Brněnských komunikací udělat analýzu škod. „Na základě výsledků vyšetřování a zmapovaného rozsahu škod bude navrženo řešení pro co nejrychlejší odstranění závad a zprůchodnění podchodu. Vzhledem k výše uvedenému nemůžeme nyní poskytnout více informací, a to ani konkrétnější termíny," podotkl Poňuchálek.

Protiletecký kryt pod Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity si zájemci prohlédnou v sobou 18. května.
Dosud nepřístupný protiletecký kryt v Brně. Nahlédněte dovnitř dřív než ostatní

Cestující tedy nějakou dobu musí využití podchodu oželet. „Na místě jsme instalovali značení pro obchozí trasu. Všem děkujeme za pochopení a trpělivost," uvedl Poňuchálek.

Za požárem, který v sobotu nad ránem likvidovali hasiči, je podle prvotních výsledků vyšetřování technická závada na elektrospotřebiči. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na dva miliony korun. Ještě v pondělí byl na místě cítit specifický zápach.

Žena jela v BMW po kolejích z Mendlova náměstí až na výstaviště.
Opilá žena jela z Mendlova náměstí po tramvajových kolejích až na výstaviště

Lidem, kteří se při požáru nadýchali kouře, pomáhali záchranáři. „Ošetřili jsme čtyři pacienty, jedním z nich byl také zasahující hasič. Všichni dostali kyslíkovou terapii a k další péči byli převezeni do brněnských nemocnic,“ sdělila v sobotu mluvčí záchranárů Michaela Bothová.

Podle mluvčího Poňuchálka v letošním roce byly magistrátu předány zbylé stánky v podchodu. „Prodej tam tedy už skončil," řekl.

VIDĚLI JSTE? Pole nedaleko Brna zrůžovělo.

Zdroj: Deník/Vendula Ježová