Úpravy se uskuteční ve dvou etapách. První začne 1. března a bude trvat do poloviny května. "Řidičům se uzavře Nádražní ulice ve směru z Koliště na Nové sady, tedy jízdní pruh u budovy obchodního domu Letmo. Vozidla projedou pouze v opačném směru od Nových sadů směrem na Koliště, podél nádražní budovy," popisuje změny mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková.

Prostor před hlavním vlakovým nádraží v Brně bude modernější.
Revoluce před hlavním nádražím v Brně: podívejte, jaké změny se tam chystají

Směrem od viaduktu bude pro řidiče přikázaný směr jízdy jen do Benešovy ulice. V opačném směru bude doprava z Benešovy svedena pod viadukt a na křižovatku Dornychu, Křenové a Koliště.

Pěší budou muset staveniště obcházet podél budovy hlavního nádraží. V navazující etapě se poté přidá uzavření druhé strany Nádražní ulice.

Po dokončení všech prací bude část nynější silnice sloužit jako pěší zóna. Jedná se o jízdní pruh u Letma. "V novém uspořádání tak bude možné kolem nádraží projíždět pouze ve směru od Nových sadů. Od viaduktu nebude možné odbočit k nádraží a z Nádražní se řidiči nedostanou do Benešovy.  Pro krátkodobé zaparkování vzniknou u nádraží i Letma nová obrátková místa," dodává Dudková.

Poznáte, co je na cedulce špatně?
Hrachovina na Mendlově náměstí v Brně: chyba na desce, lidé už ji i přejmenovali

Veškeré práce mají být hotové do 30. června letošního roku.

Plán náhradních tras při uzavření přednádražního prostoru v Brně.Plán náhradních tras při uzavření přednádražního prostoru v Brně. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: MMB