Dělníci začnou s opravami úseku Hněvkovského ulice mezi křižovatkou se Sokolovou ulicí a železničním mostem nedaleko obchodního domu Lidl. Práce spojené s částečnou uzavírkou této části začnou v pondělí 15. dubna a potrvají ve dvou na sebe navazujících etapách až do 28. dubna. Následovat budou další dvě od 29. dubna do 12. května.

Další část velkého městského okruhu v Brně: tunel Vinohrady.
Brněnský VMO Vinohrady: jen průzkumná štola bude stát přes 700 milionů korun

První dopravní omezení začnou už v pondělí. Brněnský deník Rovnost vám přináší přehled termínů jednotlivých omezení a objížděk prvních dvou fází oprav.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

Jednotlivé etapy budou trvat vždy týden od pondělí do neděle. První, začínající už 15. dubna, tak skončí v neděli 21. dubna. Týkat se bude jedné poloviny silnice ve směru od železničního mostu po křižovatku se Sokolovou ulicí. Po druhé části vozovky pojedou auta v zachovaném obousměrném provozu vždy v jednom pruhu. „Bude zakázané levé i pravé odbočení z Hněvkovského do Sokolovy ulice. Z ní půjde vjet na Hněvkovského ulici pouze odbočením doprava,“ upřesňuje webový portál BrnoinMotion, který spravuje vedení Brna.

S tím spojené objížďky a jejich trasu si prohlédněte v mapě (pro zvětšení klikněte).

Mapové schéma dopadu oprav na dopravu a kudy povedou objížďky. Pro zvětšení klikněte.Mapové schéma dopadu oprav na dopravu a kudy povedou objížďky. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Zdroj: BrnoinMotion

Po týdenní pracích se dělníci přesunou na druhou polovinu silnice ve stejném úseku Hněvkovského ulice. Dopravní omezení zůstanou téměř totožná, jediná výjimka bude, že řidiči jedoucí od centra Brna budou moci odbočit z Hněvkovského ulice doprava do Sokolovy.


Nahrává se anketa ...

Víc si opět můžete prohlédnout v mapce.

Mapové schéma dopadu oprav na dopravu a kudy povedou objížďky. Pro zvětšení klikněte.Mapové schéma dopadu oprav na dopravu a kudy povedou objížďky. Pro zvětšení klikněte.Zdroj: Zdroj: BrnoinMotion

Po těchto dvou týdnech prací přijdou na řadu další dva týdny. Omezení a změny dopravy, které způsobí, zatím nejsou k dispozici.

Opravy Hněvkovského ulice v datech

- termín: 15.4. - 12.5.2024

- I. etapa: 15.4. - 21.4.2024

- II. etapa: 22.4. - 28.4.2024

- III. etapa: 29.4. - 5.5.2024

- IV. etapa: 6.5. - 12.5.2024

Oprava Hněvkovského ulice je podle Ředitelství silnic a dálnic nutná, neboť její povrch je narušený a rozbitý. „Vyskytují se tam příčné, podélné, nepravidelné a mozaikové trhliny. Ty jsou často jsou ošetřené pouze provizorními vysprávkami," popsal už dřív mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Výrazné jsou podle silničářů podélné rozvětvené trhliny zejména v pravých jízdních pruzích mezi kanalizačními vpusťmi. „Součástí proto bude i oprava více než stovky uličních vpustí," přiblížila Trubelíková.