Doposud socha stála u hotelu International mezi ulicemi Veselá a Besední. Ve středu byla přemístěna do depozitáře Muzea města Brna ve Vyškově. Kdy bude připravena k vystavení ještě není známo. „Pro zrestaurování bude nejprve nutné vypsat výběrové řízení na zhotovitele, “ sdělila Zdeňka Obalilová z brněnského Tiskového střediska.

Pro bezpečný přesun sochy bylo třeba ji nejprve rozdělit na pět částí. Z nich byla původně i složena. Firma zhotovující převoz následně kusy pomocí jeřábu umístila do nákladního auta a převezla do depozitáře.

V Brně začala unikátní výstava Space Mission s více než dvěma stovkami originálních exponátů.
VIDEO: Space Mission v Brně. Vesmírná výstava láká na originály z NASA

Přes dva a půl metru vysoká a téměř čtyři metry široká socha zobrazuje ženu, který podává muži bochník. Zhotovila ji sochařka Sylva Lacinová. „Na podestu před Besedním domem byla umístěna už v roce 1962. S touto lokalitou je tedy pevně spjata, “ podotkla Obalilová.

Janáčkovo kulturní centrum je jedním z připravovaných projektů města Brna. Mimo velkého hudebního sálu bude součástí i garáž, která lidem poskytne dvě stě parkovacích míst nebo zrekonstruované náměstí. To je pojmenované podle prvního rektora JAMU Ludvíka Kundery. Podle odhadů města bude centrum otevřeno roce 2027.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Brně začala stavba evropského unikátu, vychová experty do zdravotnictví

Zdroj: Masarykova univerzita