Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky se v Jedovnické ulici u spalovny laguna tvoří při větších dešťových srážkách pravidelně. „Obvykle to znemožní provoz a musíme vodu odčerpávat. Nyní jsme vyjížděli po půlnoci, odčerpávání trvalo hodinu a čtvrt. Někdy to zabere i méně času, zpravidla ale desítky minut," řekl Mikoška.

Jedovnická.Jedovnická ulice po deštích.Zdroj: hasičiPodle něj se zatím vše vždy obešlo v tomto místě bez nehod a podobných incidentů. „Nepamatuji si, že bychom museli například někdy někoho vyprošťovat," sdělil mluvčí hasičů.

Zmíněná část Jedovnické ulice se nachází v katastru Židenic. Podle starosty městské části Petra Kunce je pravda, že po každém větším dešti tam příjíždějí hasiči, aby lagunu odčerpali.

Řidiče v Brně zaujal zákrok policistů. Projel na červenou, ohrozil chodce
Hazardní nepozornost v Brně. Místo semaforu sledoval policii, málem srazil lidi

Co s tím? Změní se současná situace, dokud se nestane něco vážného?

Ke zlepšení tamní situace podle Kunce pomůže až stavba další části velkého městského okruhu (VMO), která je tam v příštích letech v plánu. „Při té příležitosti se celá silnice předělá. Jinak se obávám, že žádná jednoduchá dílčí úprava tam není možná," podotkl starosta.

A investovat tam více peněz, když se připravuje v oblasti stavba velkého městského okruhu, není podle Kunce reálné. „Byť to bude třeba až pět let," doplnil.


Nahrává se anketa ...

Ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák Brněnskému deníku Rovnost řekl, že tento problém v daném úseku zatím neřešili. „Víme o tom, že k zaplavení dochází. V případě přívalových dešťů je podobných problematických míst v kraji daleko více, ale to nejde moc dobře napravit. Problém může být komplexní, ne jen v silnici, ale také v okolních pozemcích, stavem kanalizace a tak dále," nastínil Hanák.

Silnici II/373, v Jedovnické a Bělohorské ulici, rekonstruují v etapách. Kdy přijde řada na tento předmětný úsek, nyní není známo. „Navíc má dojít k razantním úpravám tohoto prostoru v rámci výstavby velkého městského okruhu, kterou zajišťuje a projektuje Ředitelství silnic a dálnic," zmínil Hanák.

Rozptyl částic benzo(a)pyrenu na mapě Brna.
MAPA: Ovzduší v Brně. Podívejte se, kde je nejhorší situace

V dalších dnech má podle předpovědi meteorologů déšť na jihu Moravy ustávat. „Ve středu bude zataženo až oblačno. Ráno na jihu kraje ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. K večeru místy ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty budou patnáct až osmnáct stupňů Celsia," informoval Ondřej Brambus z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Ve čtvrtek už má být jasno.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Do brněnských Židenic se mají přesunout bezdomovci.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková