"V průběhu noci si v klubu odskočil na toaletu, kde však zmožen usnul. Personál jej při uzavírání provozovny neobjevil, obsluha tak pozhasínala, zamknula a všichni odešli. Muž na záchodech měl opravdu tvrdé spaní, protože se probudil až další den kolem půl sedmé ráno. V klubu však už nikdo nebyl, všude bylo zamčeno a on se nemohl dostat ven," uvedl mluvčí jihomoravské policie David Chaloupka.

Nehoda na 193. kilometru dálnice D1 u sjezdu na Vídeňskou ve směru na Vyškov.
Nevycházejte, radí záchranáři. Brno pokryla ledovka, přibývá úrazů i nehod

Až přivolaným policistům se podařilo majitele podniku sehnat. Poté prohlídli zázemí podniku, ze kterého se nic neztratilo, a muže strážci zákona pustili.

Hůř dopadl jiný muž. Ten si objednal drogy. Místo pošťáka či doručovatele mu ale na dveře zaklepali kriminalisté.

Nová podoba areálu Vlněna v Brně.
Tisíce lidí, 4 miliardy korun. Vlněna se mění před očima, půlka budov už funguje

Pětatřicetiletý muž se k objednávce přiznal. Drogy si prý objednal přes internet a ani nečekal, že by objednávka vyšla. " Jak policistům ve výslechu sdělil, sám byl překvapen, že mu drogy byly odeslány, vše bral jako pokus a neuvědomoval si trestní rovinu svého konání. Balíček objednal na jaře loňského roku. Při brouzdání temnými částmi internetu narazil na stránky s nabídkou prodeje drog. Ze zvědavosti, podobně jak na běžném internetovém obchodě, vyplnil objednávku na jeden gram kokainu, zadal svoji brněnskou adresu a odeslal platbu," řekl Chaloupka.