Otevřený má být začátkem příštího roku. „Blížíme se do cílové rovinky. Vytvoření nového parku, na dnešní vyhlídce při Jírovcově a Axmanově ulici, je náš dlouhodobý plán. Toto výjimečné místo konečně dostane podobu, kterou si zaslouží,“ sdělil starosta Kohoutovic Jakub Hruška.

Park bude mít i novou zeleň a informační tabuli. Místní delší dobu požadovali, aby vedení městské části uvedlo vyhlídku do pořádku. V současnosti lidé využívají její plochu nejčastěji jako prostor pro opékání u ohniště nebo venčení psů. K relaxaci a posezení spíš méně. Navíc se místo dříve stalo terčem vandalů, tamní zídka chátrá a lavičky jsou rozpadlé.

Bývalá vyhlídková kavárna a cukrárna Grand Prix v brněnských Kohoutovicích.
Brno na dlani: tyto pohledy nabízí bývalá kavárna Grand Prix v Kohoutovicích

Obyvatelé Kohoutovic vidinu nového parku vítají. „Rozpadající se zídka sice může být pro někoho vzpomínkou, ale kazí celkový dojem. Je to totiž pěkné místo, které si rekonstrukci určitě zaslouží. Na grilování s pěknou vyhlídkou se těším. Nejednou jsme si s přáteli řekli, že bychom tu přesně něco takového chtěli,“ reagoval například Jakub Procházka.

Moderní park Axmanova vzniká v brněnských Kohoutovicích. Místní si v něm mohou zasportovat na workoutovém hřišti, posedět a také si něco ugrilovat. Prostor nabídne i atrakce pro děti.Moderní park Axmanova vzniká v brněnských Kohoutovicích. Zdroj: se souhlasem Brna-KohoutovicNa projektu se podílí i firma Tescan Group, která poskytla na výstavbu peníze i některé své pracovníky. „Chceme místo zkrášlit, zkulturnit a vytvořit příjemnou pobytovou plochu. Dále vyměnit zastaralé lavičky, opravit chodníky a zajistit veřejný gril místo ohniště,“ zmínil místostarosta Kohoutovic Ondřej Švéda.

Zástupci centra Vida dnes pokřtili novou šalinu. Ta nese motivy z matematiky i fyziky.
VIDEO: V ulicích Brna jezdí nově upravená šalina. Podívejte se, čím je výjimečná

V plánu je také zdůraznit polohu místa a jeho výhled na Brno a postavit tam dřevěné molo. „Z této plochy je krásný výhled na Brno, proto je určitě cílem jej podtrhnout. Lidé z mola mohou pozorovat město,“ dodal Švéda.

V první etapě rekonstrukce vedení městské části plánuje výsadbu stromů, úpravu chodníků a zřízení grillpointu. Druhá etapa zahrnuje workoutové hřiště, atrakce pro děti, vodní prvek či veřejnou toaletu. Kompletní dokončení projektu odhaduje na první polovinu příštího roku.