Koleje už leží. Desítky metrů dlouhý úsek po opravovaném mostě přes železniční trať v brněnské Merhautově ulici si ale počká, než se mu dostane využití. Pokud vůbec někdy. Zatím trať začíná a končí v silnici.

O kolejích, které nikam nevedou, má píseň i hudební skupina Žalman:

| Video: Youtube

Původně plánované prodloužení šalin ze Štefánikovy čtvrtě na Lesnou narazilo na odpor některých obyvatel, kteří si přáli raději prodloužení trolejbusů. Vedení Brna tak nakonec pozastavilo záměr prodloužení tramvajové trati a upřednostnilo více chtěné trolejbusy.

Nové koleje tak, aspoň prozatím, čeká stejný osud jako ty, které jsou ještě zčásti natažené ve zbytku Merhautovy ulice směrem ke Štefánikově čtvrti. Vedou odnikud nikam a až, nebo jestli, po nich někdy pojedou šaliny, se uvidí až v dalších letech. „Chceme zachovat majetkovou a prostorovou rezervu pro vybudování případné tramvajové trati nahoru po Seifertově. Byla by chyba, kdybychom si nenechali otevřená vrátka případně pro jiný druh dopravy. Nicméně začneme s trolejbusem. Chceme kompletně zaokruhovat Lesnou. Veškeré trakční vedení, které bychom postavili, bude v takovém formátu, aby případně mohlo sloužit i pro tramvajové vedení," uvedl k opravě mostu už dřív brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

VIDĚLI JSTE? Okolí Malé Ameriky v Brně mění tvář

Polyfunkční dům Centropolis poblíž Nových sadů v Brně postupně roste. | Video: Deník/Terezie Heinz