Ministerstvo povolilo program rozšířeního přístupu pro lék ve čtyřech zdravotnických zařízeních v celé republice. „Jednou z nemocnic, jedinou na Moravě, je i Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Jsme za to samozřejmě moc rádi. Remdesivir by měl do naší nemocnice dorazit do dvou týdnů," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Ilustrační foto.
Koronavirus opouští jih Moravy. Analýza: nakažených každý den ubývá

Z textu rozhodnutí vyplývá, že kromě brněnské nemocnice lék zamíří ještě do tří pražských zařízení, konkrétně do Všeobecné fakultní nemocnice, Nemocnice Na Bulovce a Fakultní nemocnice v Motole. Lék v nemocnicích dostanou pouze pacienti, jejichž stav vyžaduje připojení na umělou plicní ventilaci. „Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o léčivý přípravek, který nemá na trhu v České republice žádnou alternativu a jedná se o zajištění léčivého přípravku pro léčbu závažného zdravotního stavu, ministerstvo zdravotnictví dočasně povoluje distribuci, výdej a použití léčivého přípravku Remdesivir," stojí v rozhodnutí podepsaném náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou.

Humorná videa, obrázky a montáže, které kolují na internetu a sociálních sítích. Vtipálci si dobírají změny v karanténě i vládních nařízeních
Internet se směje politikům: Babiš křísí zombie, Mynář chystá zabijačkuDosud v České republice lék dostal jeden pacient, konkrétně pražský taxikář. Remdesivir je experimentální lék, který byl původně vyvíjen jako léčivo proti ebole.

Online reportáž