O tom, jak budou prostory vypadat, můžou rozhodovat lidé v anketě na webu městské části. „Zajímá nás, jestli tady chtějí mít parkování, vybavenost pro děti nebo třeba venkovní posilovnu. Náměty předáme Kanceláři architekta města Brna, která zpracuje studii,” uvedla mluvčí královopolské radnice Olga Pelcová.

Brněnský deník Rovnost na místě zjišťoval, co by si zde místní představovali.

Louka mezi domy a ulicí Tábor se většině oslovených místních líbí tak, jak je. „Nechala bych to, hlavně ať je tady hodně trávy a stromy. Určitě ne hřiště, těch je tu dost,” uvedla například Markéta Císařová.

Spokojený je s místem i Patrik Korovský. „Možná by tady ale mohlo přibýt posezení a třeba stánek s občerstvením. Je ale otázka, kolik by sem chodilo zákazníků,” podotknul muž.

Starší hřiště ve vnitrobloku vedle místní školky by Korovský kvůli tamějším rodinám zanechal.

Že je hřiště už zastaralé a potřebuje vylepšit, podotkla například Petra Jenyš, která chodí do vnitrobloku na procházky se psem. „Já už mám děti velké, ale vídám tady jiné rodiny. Jinak můžou jen na nedalekou Šelepovu,” zamyslela se žena.

Upravit vnitroblok právě pro potřeby rodin s dětmi by podle ní bylo nejužitečnější. „Lidé si tu kolikrát roztáhnou i deky a nebo třeba grilují,” popsala Jenyš.

Varianta, že by se celý vnitroblok proměnil v parkoviště, se nezamlouvá například Renatě Srbecké. „Líbí se mi, že je tu zeleň. S parkováním je problém, protože tady stávají vojáci či studenti z veteriny. Tomu by pomohly třeba modré zóny,” poznamenala žena.

Dopravní režim ve vnitrobloku momentálně vedení Králova Pole projednává. „V podstatě je to parkovací silnice, která byla rozbitá. Tu jsme už opravili a chystají se další kroky,” potvrdila Pelcová.

Pozemky dříve patřily ministerstvu obrany. Brno je do vlastnictví získalo na začátku letošního roku a pověřilo jejich správou městskou část Královo Pole. Vyjádřit se k jejich využití mohou lidé v anketě do konce prázdnin.