K vlakům se lidé dostanou novým chodníkem, který vede kolem provizorní čekárny umístěné v takzvaných unimobuňkách. Na světelné tabuli si tam cestující přečtou časy odjezdů vlaků.

V Brně a okolí začal samosběr jahod
Začal samosběr jahod v Brně a okolí. Podívejte se, kam vyrazit a jaká je cena

Na nástupiště se posléze vydají přes kolejiště, a to za dozoru pověřených pracovníků. „Trasa pro cestující vede vlevo od nádražní budovy. Následně pokračuje k přechodu přes kolejiště,“ řekla Brněnskému deníku Rovnost mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Jízdenky cestující zakoupí v dočasné výpravní budově, která je umístěná mezi provizorním chodníkem a příchodem na nástupiště. „Přechod přes kolejiště bude střežený s uzavřením přístupu v době průjezdů vlaků,“ informovali zástupci Králova Pole na webu.


Nahrává se anketa ...

S demolicí stávající nádražní budovy začnou dělníci v pondělí 20. května. Postupně ji nahradí nové dvoupatrové prosklené nádraží, vzniknou také nástupiště s moderním zastřešením. „Rekonstrukce královopolského nádraží potrvá do podzimu příštího roku,“ sdělil nedávno ministr dopravy Martin Kupka.

Petr Švancara obráží republiku se svou talk show s názvem Já su já.
Švancara líčí, jak ho Svoreň chtěl ve Zbrojovce. Ten reaguje: Jde mu o osobní PR

Spolu s představiteli Správy železnic současně ujistil, že se modernizace druhého nejfrekventovanějšího nádrží v Brně uskuteční bez kompletní výluky. Intervaly odjezdů regionálních vlaků se však prodlouží z patnácti na třicet minut.