Nové sportoviště doplní areál, ve kterém už jsou další dvě haly. „Na stavbě třetí jde vše podle plánu. Usazeny jsou všechny piloty a železobetonové díly,“ popisuje postup prací účet města Brna na sociální síti X.

Fakta o třetí hale pro míčové sporty ve Vodově ulici:

- rozměry stavby: 55 m x 40 m

- rozměry sportovní plochy: 49 m x 30 m, výška stropu po nosníky 7 m, po atiku 10 m

- sportovní část: podélná hřiště 40 m x 20 m pro házenou, futsal, florbal nebo tři příčná hřiště 26 m x 14 m pro basketbal, nohejbal, volejbal

- tribuna přibližně pro 200 diváků

"Nyní probíhá navážení nosníků střešní konstrukce, které budou postupně usazovány na již existující skelet. Silueta nové budovy je tak již zřetelná,“ přibližuje aktuální dění brněnská primátorka Markéta Vaňková.

V nejbližší době dělníci opláští celou stavbu. „Hřiště bude mít rozměry 49 krát 30 metrů. Hrací plocha půjde rozdělit na několik menších, takže zároveň může trénovat víc sportovců,“ přibližuje podobu. Nový objekt bude se sousední, původní nejstarší halou, spojený terasou.

Třetí hala vyroste ve sportovním areálu Vodova do konce příštího roku.
Známe podobu nové brněnské haly: podívejte, jak bude vnitřek a okolí vypadat

Stavba má být hotová přibližně do roka. Brno bude totiž v příštím roce hostit dvojí mistrovství v basketbale. A aby splnilo podmínky, musí navýšit počet hracích ploch.

Připomeňte si, jak místo vypadalo ještě před začátkem stavby:

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Zhruba tři měsíce po dostavbě haly se v ní odehraje část mistrovství Evropy žen v basketbale, za další měsíc pak areál ve Vodově ulici zaplní juniorské reprezentantky, aby se utkaly na mistrovství světa v basketbale. „Mistrovství světa bude v červenci, mistrovství Evropy v červnu. Myslím si, že tam máme určitý polštář, abychom to stihli," uvedl už dřív brněnský radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.


Nahrává se anketa ...

Třetí hala pro míčové sporty v tomto areálu bude kromě pořádání vrcholových soutěží sloužit především k tréninkům dětí a mládeže. Kapacity stávajících hal pro míčové sporty v Brně jsou totiž dlouhodobě nedostačující.

Halu staví dělníci na místě nevyužívaného asfaltového hřiště. Součástí výstavby je také revitalizace okolí a navýšení počtu parkovacích stání o třicet pět míst.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Duhové schody v Brně. Proč a jak vznikly?

Zdroj: Deník/Klára Hrbáčková