Letos poprvé se do programu zapojili i parašutisté z Aeroklubu Brno, kteří se snesli na trávník na Kraví hoře. „Jinak je součástí například vystoupení mažoretek nebo tradiční ukázky vyproštění zraněného z auta po nehodě. Minulý rok se nám nepodařilo nasimulovat dopravní nehodu úplně kompletní, protože hasiči museli mezitím odjet zasahovat k požáru,“ popsal na místě starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Kromě hasičů, záchranářů, policistů a parašutistů se lidé setkali například i s celníky, kteří předvedli kontrolu zavazadel pomocí psů a byli svědky toho, jak vypadá záchrana tonoucího v podání členů poříční jednotky brněnské městské policie. „S návštěvností jsme velmi spokojení, je fajn, že se děti mohou podívat, jak krizové situace vypadají a že si snad dají pozor, aby se jim něco podobného nestalo,“ podotkl starosta.


Nahrává se anketa ...

Na akci se přišli podívat i žáci brněnské Základní školy náměstí 28. října 22. „Co jsem zatím viděl, dětem se nejvíc líbil zásah záchranářů a hasičů, když vytahovali zraněné z auta. Kluci se nejvíc těšili na armádu a na předvedení boje zblízka,“ sdělil učitel Kryštof Němec, který žáky doprovázel. Celkem se jich ze školy dostavilo kolem padesáti. Učitel také ocenil, že je program různorodý a pomáhá tak dětem udržet pozornost.

Ukázky měly preventivní charakter, návštěvníci se mohli zastavit u stanů složek, které se na akci podílely. Děti si mohly například s policisty změřit, jakou rychlostí dokáží běžet.

VIDĚLI JSTE? Trolejbusoví bezdomovci musejí parkovat venku, na slunci a dešti

Špatný technický stav budovy vozovny v Brně-Komíně vyhnal ven všechny trolejbusy. Čtyřicítka z nich tak musí místo pod střechou parkovat venku v okolí. | Video: Deník/Tomáš Valaškovčák