Parkovat se tam nesmí. Přesto to někteří řidiči dělají a odstavují auta v centru Brna na nelegálních místech. Nešvaru mají pomoci zabránit nové květináče, které hodlá město na problémová míst postavit. Zaplatí je z peněz z fondu mobility, kam míří vybrané částky za rezidentní parkování v Brně.

Celkem 41 květináčů umístí na náměstí Svobody, Zelný trh a do Zámečnické ulice. „Pomocí pilotního projektu vymezení míst chceme řešit nelegální parkování v těchto místech,“ popsal brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.


Nahrává se anketa ...

Na náměstí Svobody budou přibližně v jeho jihovýchodní části nedaleko prodejny McDonald´s a také v kolmé Zámečnické ulici, na Zelném trhu se s nimi počítá u tržnice. Na těchto místech by se květináče měly objevit přibližně v září.

Květináče spolknou z fondu mobility přibližně pět milionů korun. Zbylých 62 poputuje letos i na další projekty.

Jedním z nich bude oprava Orlí ulice v centru. Konkrétně 21 milionů korun. „Ulici od Masarykovy po křížení s Josefskou a Minoritskou kompletně předláždíme. Stejně tak obnovíme stromořadí, které je zde ve špatném stavu,“ doplnil Kratochvíl.

Další z investic budou nové reklamní plochy na parkovišti P+R u Ústředního hřbitova, které dle vedení města bývá využíváno k nelegálním tunningovým srazům ohrožujícím chodce i zaparkovaná auta. Nové reklamní nosiče mají těmto praktikám zabránit.

Peníze poputují i na stavbu parkovacích míst ve Šromově ulici nebo modernizaci stávajícího vstupního prostoru do brněnské. Vznikne tam 26 kolmých parkovacích stání včetně stojanů pro kola a koloběžky i s možností jejich dobíjení. Novinkou bude i chodník podél medlánecké Jabloňové ulice až na Hudcovu.

Do fondu mobility míří peníze zejména z plateb za rezidentní parkování v Brně.