V letošní letní sezoně od června do září jsou v nabídce pouze čtvrteční a nedělní termíny. V říjnu budou letadla do Bergama opět létat třikrát týdně. Zimní měsíce Ryanair tuto linku vynechává. „Jedná se čistě o rozhodnutí leteckého dopravce Ryanair, na které letiště jako provozovatel nemá žádný vliv," sdělil před nedávnem v rozhovoru pro Brněnský deník Rovnost ředitel Letiště Brno Milan Kratina.

Cesta mezi Brnem a Bergamem trvá hodinu a pětadvacet minut. V některé dny cena lístků za jednu cestu začíná i na 369 korunách.

Vítězný návrh soutěže Pocta Elišce Rejčce o novou podobu prostoru nedaleko kláštera na Mendlově náměstí na Starém Brně. Autoři projektu jsou Michal Palaščak a Helena Lukášová.
VIDEO: Nový parčík u baziliky na Mendlově náměstí v Brně. Vyhrál mandloňový sad

Další pravidelnou linkou z brněnského letiště je ta do londýnského Stanstedu. Aktuálně létá šestkrát týdně, tedy všechny dny mimo pátek. „Pravidelná linka do londýnského Stanstedu patří mezi destinace s největším počtem odbavených cestujících. Na pravidelné lince do Bergama jsme od března do října (loni - pozn. red.) odbavili téměř dvacet tisíc cestujících, její průměrná obsazenost byla o něco nižší než v případě Londýna," podotkl pro Deník Kratina.

VIDĚLI JSTE? Pokrok na stavbě VMO Tomkovo náměstí a Rokytova

Zdroj: Stavba jako Brno - VMO Tomkovo náměstí