Sraz byl na náměstí Svobody v deset hodin, do jedenácti tam hráli vítězové studentských kapel Majáles Band Contest - Zrcadla a HiJacks, poté průvod vyšel. Trasa vedla přes Dominikánskou ulici, Šilingrovo a Mendlovo náměstí. Zapojilo se přibližně tisíc lidí.

Na výstavišti se uskuteční v sobotu více než pětadvacet koncertů. Zazpívá například Ewa Farna, Tomáš Klus nebo skupina Kryštof. Okolo půl osmé večer přijde na řadu korunovace letošního krále a královny.

Stavba majálesové májky na náměstí Svobody v Brně.
VIDEO: Přípravy na majáles v Brně. Na náměstí Svobody vztyčili obří májku

„Program Majálesu, který je letos prvním velkým festivalem na jihu Moravy, bude pokračovat až do nedělního rána a nabízí několik novinek," řekl za pořadatele Michal Šamánek.

Největší změnou je podle něj začlenění festivalu Starfest, někdejšího Youtuberingu. „Na něm vystupují osobnosti známé nejen z YouTube, ale i dalších platforem a také podcasteři. Vstupenky na Starfest jsou součástí vstupného na Majáles a neprodávaly se zvlášť," uvedl Šamánek.

Brněnský Majáles se letos po dvou letech opět koná na brněnském výstavišti.
Majálesový pár z brněnské univerzity: ona ráda posiluje, on radí kam na rande

Festival byl vyprodaný, po začlenění Starfestu pořadatelé další vstupenky do prodeje přidali. Informaci u počtu prodaných lístků ale nezveřejňují. Aby předešli kupčení a podvodům, zřídili pro letošní rok oficiální internetovou burzu vstupenek s garantovanou cenou.

Druhou novinkou je pokračování festivalu další akcí nazvanou Majáles Night, která se od deseti večer do nedělních čtyř hodin ráno uskuteční v pavilonu P brněnského výstaviště. Na rozdíl od Starfestu si vstupenky na majálesovou noc musí lidé dokoupit, majitelé lístků na Majáles zaplatí jen poloviční cenu.