Aktuálně mají dělníci hotovou hrubou stavbu, nyní budou pracovat na fasádě nebo omítkách. První obyvatelé by se do svých nových domovů mohli nastěhovat už na jaře příštího roku. „Klienti nyní mají možnost vybrat si design vlastní koupelny, přizpůsobit si rozvody nebo zvolit podlahy,“ podotkl za developerskou společnost Properity Ondřej Pospíšil.

Prodaných je zatím zhruba polovina bytů, v místě však lidé už za necelý rok naleznou také několik ordinací nebo prodejen. Budova s půdorysem ve tvaru písmene L zahrne bydlení i služby různých druhů a rozměrů.

Zájemci si mohou pořídit různorodé byty.

Malé jednopokojové jednotky i přepychové čtyřpokojové byty. Například Jekatěrina Buljuchina ocenila, že se v blízkosti vznikajícího komplexu nachází třeba Galerie Vaňkovka. „Obecně ve městě chybí byty, takže tuhle situaci by stavba mohla řešit," zmínila před časem mladá žena.

Dominantou je zejména výhled z vyšších pater na katedrálu svatého Petra a Pavla nebo dokonce Špilberk. Z opačné strany lidé dohlédnou na budoucí hlavní nádraží nebo nejvyšší budovu v České republice známou jako AZ Tower. „Jedná se o nárožní budovu, která zakládá nově vznikající městský blok. Projekt je situovaný na místě brownfieldu a dřívějších zchátralých​ drážních budov bez historického významu,“ podotkl dříve generální manažer projektu Tomáš Drozd.

Celou lokalitu kolem haly přezdívané Malá Amerika čeká v příštích letech výrazná proměna. V navazující městské čtvrti Trnitá vznikne nejen nový moderní železniční uzel v podobě hlavního nádraží, ale zároveň bulvár nebo bydlení.