Trafostanice v brněnské městské části Maloměřice a Obřany u frekventované cyklostezky do Bílovic nad Svitavou má novou ozdobu. A ne ledajakou. Je na ní malba legendárního sportovce, běžce a olympionika Emila Zátopka.

Od roku 2000 zesnulý atlet je tam znázorněný jako prodejce food trucku Zátopkovice, který nabízí speciality jako smažené zápotky, nakládaný emilín nebo ovocnou emiliádu. „Přední stěně dominuje výdejní okénko s olympionikem Emilem Zátopkem, který vydává občerstvení. Doplňují jej vtipně zvolené popisky na prodejních tabulích,“ popisuje Zuzana Oujezdská ze společnosti EG.D, která má projekt Street Art na starosti. Udělal ho ateliér Malujeme jinak.

Knihkupectví Academia v centru Brna zavře 31. května 2024.
Konec dalšího knihkupectví v centru Brna. Zavře Academia, po dlouhých 22 letech

A kde si můžete vtipnou malbu prohlédnou na vlastní oči? „Jedná se o trafostanici Babická v brněnské městské části Maloměřice a Obřany. Nachází se přímo u cyklostezky směrem na Bílovice,“ dodává Oujezdská. Tady se můžete podívat, jak místo vypadalo předtím.

Nejedná o první podobně vtipně pomalovanou trafostanici v Brně. Například loni přitáhla pozornost britská královna Alžběta, která kolemjdoucím kynula z balkónu na Vinohradech.


Nahrává se anketa ...

Projekt Street Art společnosti EG.D funguje od roku 2015, kdy vznikla první malba na trafostanici v Jihlavě. K dnešnímu dni jich existuje už 222. A na jaře vznikne v Brně další.

VIDĚLI JSTE? Prohlédněte si letošní lákadla stavebního leterhu v Brně.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz