Chodci původně měli využívat provizorní lávku umístěnou vedle stávajícího mostu. Nakonec ale minimálně první dny výluky mají výjimku a z jedné strany na druhou se dostanou po mostě. „Dokud nebude lávka zprovozněná, chodci mohou přes most projít," potvrdil starosta Brna-severu Martin Maleček.

Výjimku mají podle úterního vyjádření zástupců magistrátu také vozy městské hromadné dopravy. Podle nich také ze začátku uzavírky řidiči aut neodbočí z Merhautovy na Porgesovu, tedy na velký městský okruh, což měla být jedna z objízdných tras. Stavbaři po přepojení vodovodu budou připravovat povrchy silnice, které umožní odbočení. Mapu a podorbné informace najdete ZDE.

Tramvaj v Brně. Snímek je ilustrační.
Týká se to vaší zastávky? V Brně začne nová výluka, šaliny pojedou jinudy

Starosta Maleček Deníku v úterý odpoledne řekl, že situace před mostem, tedy od Merhautovy ulice z centra města, bude zcela odlišná oproti podzimu. Tehdy se v místě tvořily kvůli uzavírce ve směru z centra na Lesnou kolony.

Bude zprovozněná rampa na velký městský okruh. „Ještě jsme se dneska bavili se zástupcem stavby a bylo nám přislíbeno, že pokud nebude zahrnutá díra, která tam nyní je, a nebude se dát jezdit na rampě, most se neuzavře. Zprovozněná rampa je podmínka, aby mohl být uzavřený most," poznamenal v úterý Maleček.

Ve výpravní budově na brněnském hlavním nádraží pokračuje rekonstrukce pravého křídla. Foto: Deník/Aneta Zugarová
Proměna nádraží. Finišuje rekonstrukce pravého křídla výpravní budovy v Brně

Ve směru od Lesné, Útěchova a Soběšic Maleček očekává minimálně v prvních dnech, že na objízdné trase nějaké zácpy budou. „Ale to je průvodní jev jakýchkoliv větších uzavírek. První dny jsou vždycky nejhorší. Pak si to sedne," podotkl Maleček.

Uzavírka na mostu potrvá v úseku mezi Hořejší a Studenou ulicí do konce června.

Rekonstrukce mostu v Merhautově:

  • termín: 14. 2. – 30. 6. 2024
  • objízdné trasy: ve směru na Soběšice: přes Porgesovu/Provazníkovu a třídu Generála Píky
  • ve směru na Provazníkovu a Merhautovu: přes Okružní, třídu Generála Píky a Porgesovu
  • ostatní dopravní úpravy:
  • zobousměrnění Míčkovy v úseku Buchtova – Lozíbky
  • zjednosměrnění Slezákovy v úseku Míčkova – Kohoutova
  • zákaz levého odbočení z Třískalovy na Okružní